ד"ר שלי אלקיים

 

דרך אל דרך המלך

על שמו של מי מכונה הטאריקה הצופית דאאודית, היכן חיים אנשיה, ואם יש דרך צופית כזאת מדוע לא שמענו עליה עד כה, ואין אנו יודעים עליה דבר. בסדנה נחשוף את הסוד ה"כפול" של הטריקה אלדאודייה. נבין איך הדרך האלדאודית קשורה אלינו, כאן ועכשיו. הסדנה תפתח בהתנסות מדיטטיבית בה יתחברו המשתתפים בדמות המייסד המלכותי של הטריקה. הסדנה תסתיים בפרקטיקה של סוחבית דאודי.

 

הסוד הצופי על רגל אחת

הצופים מתוודעים לסודות של הטאריקות השונות כשהם נכנסים אליהן בדרך יחודית ואישית ויוצאים מהן למסעם הרוחני מזווית אינדוידואלית, כאשר כל אחד עושה דרך אישית בצופיזם. ולכן, אומרים, כה קשה לתקשר באופן מילולי את המשותף המיסטי ולזהות את העקרונות הצופים האוניברסליים. בסדנה זו נתוודע לשמונה מפתחות צופיים ובאמצעות שמונה (8) תרגילים רוחניים נחווה את כל תורת הסוד הצופית על רגל אחת. בתום הסדנה ייערך מושב שו"ת – שאלות ותשובות – בבחינת כל מה שרצינו לדעת על צופיזם ולא ידענו איך לשאול.

 

 

המשוררת ד"ר שלי אלקיים, אמא, יועצת חינוכית, חוקרת קבלה וצופיות. דוקטור למשנת רבי ישראל נג'ארה וזמירותיו. פעילת 15 שנים בדרך אברהם הדרך הצופית הישראלית, תנועה בין-דתית לדיאלוג בין יהודים ומוסלמים, שנפגשים ללימוד ולד'יכר.

0524576129
shelleyelkayam@gmail.com