יעקוב אבן יוסוף

 

דרכם של שני דרווישים: ג'לאל-אדין רומי ויונוס אמרה

מה זה דרוויש? שני משוררים דרווישים הופיעו בתורכיה במאה ה-13 אשר ממשיכים לתת השראה לשירה, מוסיקה וריקוד סופי בזמנינו: ג'לאל-אדין רומי ויונוס אמרה. משום שהם חושפים את החוויה שלהם כל-כך בכנות, הם ממשיכים לדבר אלינו היום. ניסתכל היטיב במה שיש לכל אחד מהם להגיד בשירתו לגבי דרכו. נתבונןבקשרים האפשריים ביניהם, ואיך הם מוצגים יחד בסיפורי עם של המסורת הסופית התורכית.

 

לקרוא לאלוהים בפנים

על פי התורה הסופית, המקום הכי טוב למצוא את האל הוא בתוך לב האדם. אך האם זה אפשרי, לקרוא לאלוהים בתוך עצמינו? ננסה לשתף ב'סוחבט' (שיחה רוחנית בין "חברים") בשאלה זו. נמשיך עם "תפילה קולקטיבית" לפי המסורת של מוראט יגן, בו אנשים מוזמנים להתפלל במילים שלהם, ולשיר שירים יחד, בכיוון הנוכחות האלוהית בנינו ובתוכינו.

 

 

יעקוב אבן יוסוף החל את חיפושו הרוחני כתלמיד של הרב זלמן שחטר אשר הכיר לו את "אבטיפוס הצדיק" בתורותיו של ר' נחמן. ב-1976 יעקוב הגיע לישראל בחיפוש אחר מדריך שכזה, והיה לתלמיד של סידי שייח מוחמד בהר הזיתים, אשר נתן ליעקוב את שמו הערבי. לאחר שבע שנים של ניסיון ליישב את דרך סופית-מוסלמית עם היהדות, יעקוב עזב את סידי וגילה את העולם הסופי התורכי.
במשך שנים רבות יעקוב היה תלמיד של מוראט יגן, ערך ספר של תורותיו באנגלית, והדריך קבוצות סופיות בקנדה ואז בישראל.
במשך 20 השנים האחרונות יעקוב מחובר לבאבא סאלים, דרוויש 'מלאמי' באיסטנבול, והוא ממשיך את החנות "עולם קטן" בירושלים המוכרת ספרות סופית וכל מיני ספרות ומוזיקה רוחנית.
יעקוב הוציא לאור את הספרים 'לב הקבלה', 'הדיוון' של רומי ו'דרוויש יונוס'.
חפשו את דוכננו בפסטיבל.
עולם קטן 054-6977388

לדף הפייסבוק, לקבוצת הדיון ולאתר: