יפעת גולן

מחול הסיבוב וכוונת הלב

הסיבוב הוא תנועה בסיסית ועמוקה ביותר של הגוף האנושי, שקשורה ישירות לשלמות הראשונית שמבטא העיגול.
אין חפץ או יצור שלא מסתובב. מאטומים והפרוטונים – החלקים הקטנים ביותר, הבונים את עולם החומר, ועד הכוכבים והגלקסיות – החלקים הגדולים ביותר הבונים את היקום כולו. הכול מסתובב.

כל אלה הם סיבובים טבעיים ולא מודעים לאדם.
אך לאדם ניתנה היכולת להפוך את הסיבוב למודע לעצמו ולהקשרו הרחב.
המחולל גורם למחשבת הלב להשתתף ולקחת חלק בסיבובים המשותפים לכל שאר היצורים.

מודעות דומה לעיגול שנקודה במרכזו. זהו מצב שבו בכל רגע נתון, אדם יכול להתחבר אל המרכז שלו, אל עצם הווייתו, כשם שבעיגול מכל נקודה שעל פניו ניתן להגיע למרכזו.

כל שצריך הוא לעשות את הצעד הראשון, והשאר כמו בא מעצמו. הפנייה לכיוון הלב, מובילה להמשכו של הסיבוב, דבר שמכניס את המחולל למצב מדיטטיבי ולתפישה עצמית חדשה.

המפגש ילווה במוסיקה חיה:

  • ירדן כהן על עוד ושירה,
  • אוהד אלקובי על הסאז והבגלמה.

הנשימה ומחול הסיבוב | עם מעין אבגי

נשימה עמוקה הינה מצבנו הטבעי והראשוני. באמצעות נשימה נכונה, אנו מקבלים שליטה על מאגר האנרגיה העיקרי שלנו ועל תודעתנו. הסיבוב הוא תנועה בסיסית ועמוקה ביותר של הגוף האנושי, הוא המצב הבסיסי של הקיום. אין חפץ או יצור שלא מסתובבים. במהלך המפגש נחבר שני מצבים ראשוניים אלו, נשימה וסיבוב. ניתן לגוף להעמיק עם הנשימה ונמשיך ללמידה ותרגול של הסיבוב. התהליכים אותם נתרגל במהלך המפגש יסייעו לפנות מקום בתודעה ולהתחבר להוויית הרגע. כאשר הגברת הנוכחות שלנו בחיינו מסייעת ביצירת המציאות אותה אנו רוצים עבורנו. המפגש ילווה במוסיקה חיה:
  • ירדן כהן על עוד ושירה,
  • אוהד אלקובי על הסאז והבגלמה.
יפעת גולן

יפעת הנה סמע זן במסדר הסופי המוולוי. מחוללת סופית, מתרגלת את מחול סיבוב הדרווישים ואת הפרקטיקות של הדרך הסופית ב- 7 השנים האחרונות. יפעת לקחה חלק בטקסים סופים שונים בקוניה וברחבי טורקיה. יפעת הנה יועצת ארגונית, מתמחה בהטמעת מערכות מידע בארגונים גלובאליים, ובבניית קשרים אסטרטגיים. יפעת מנחה תהליכים של שינוי בתחום של דו קיום, פיוס וגישור בין תרבותי, ועוסקת בבנייה ועיצוב של קהילות