שי מסאלה בכר

 

יוגה וסופיות – הקשר הסודי – המאהב

במשך אלפי שנים מחפשי אמת נודדים היו נעים על פני הארץ, חולקים זה עם זה את חכמתם ואת התגליות שזכו להם בעולם הרוח. ישנם שערים רבים ליצירת קשר עם האלוהי, אפשר להיות 'הילד שלו', אפשר להיות 'התלמיד', עם זאת, אחת הדרכים הנגישות ביותר על פי הסופיזם והיוגה היא להפוך להיות 'מאהב'. המאהב של הבריאה.
כאשר אנו הופכים להיות המאהב כל צעד על האדמה הופך לנשיקה וכל נשימה הופכת להיות 'מעשה אהבה'. לא פעם מוזכרים בכתבים מפגשים מיסטיים בין יוגים גדולים לחכמים הסופיים. לפעמים שני מורים הופכים להיות 'מאהבים' זה של זה… פשוט כדי לשחק.
הסדנאות עומדות בפני עצמן ועם זאת, הן תהליך אחד. אתם מוזמנים להגיע לסדנה אחת או להצטרף לשתיהם ולעבור יחד מסע במשך הפסטיבל.

 

נוכח בפעימה – מסע מקצב לטראנס

טראנס זה מצב מדבק. התדר בו גלי המוח שלנו מרצדים בזמן טראנס מאפשר לנו לגשת ליכולות ולמקומות בתוך עצמנו שלא היו נגישים קודם לכן. בזמן טראנס אנחנו יכולים גם להגדיר מחדש מי אנחנו, לרפא מקומות פצועים בנפש ולפתוח את הלב מחדש אל האמת. לרובנו קשה להכנס לתוך מצב טראנס בעצמנו, אך בגלל שאנחנו רגישים זה לתדר של זה, יש לנו יכולת להדביק אחד את השני בטראנס ולעלות יחד.
בסדנה הזו, דרך קצב, תנועה ונשימה משותפת נתנסה במצב של טראנס עמוק. וכמו הסופים, ננתב את הטראנס לריפוי של הלב וחיבור עם האהוב.
אל שי יצטרף המוסיקאי 'אורי יבור' מהקוואליה על כלי הקשה.

 

שי מסאלה בכר – תלמיד ישיר של סוואמי קדארנט מהראג' מהודו. מתרגל יוגה ומדיטציה במשך שנים. תלמיד למוסיקת קוואלי (חבר בקוואליה) – במשך תקופה למד באג'מר את המוסיקה ואת דרך החיים הסופית יחד עם הינאם-יה, אחד מהמורים הבולטים והמעניינים באג'מר. כיום שי מעביר סדנאות יוגה ומדיטציה, מנגן מוסיקה מקודשת, ומטפל ביחידים בקליניקה פרטית.