בכורה בהשתתפות של כ-30 מוזיקאים על הבמה

Piris Eliyahu Orchestra
יום שישי 20:00 במת מדבר

יותר משני עשורים מודד פרץ אליהו ברגליו ובליבו את שבילי הארץ ובעיקר את שבילי המדבר.
הוא שומע את הכמיהה והגעגוע בלבבות האנשים אל המקור, אל המסורת המוסיקאלית הקדומה שמתנגנת לאחור בזמן עד לבית המקדש, שעדיין מהדהדת כאן בעצים ובאבנים.

בהכירו היכרות עמוקה את המוסיקה העתיקה, כפי שהשתמרה בסולמות המזרחים, מוסר אותה פרץ אליהו  כבר שנים רבות למוסיקאים צעירים בארץ, באמצעות יצירות מהמזרח ובאמצעות יצירותיו הוא.

יצירות אלה מבוססות על הסולמות המזרחיים ומוסרות אל השומע לא רק ידע, אלא גם מגוון עשיר של צלילים שהאוזן המערבית לומדת לזהות, צלילים עיליים, שלל רגשות והתבוננות בתופעות הטבע ובעונות השנה.

בזרם הולך וגובר מופיעים  ומהלכים בארץ צעירים האוחזים בכלים עתיקים, הטאר והקמנצ'ה, העוד, הקאנון, הסנטור, הזארב, הדף, הסאז והניי, ובהתרגשות והתלהבות רבה לומדים את הסודות הטמונים בכלים  ואת הידע המורכב של סולמות המזרח ואף מטמיעים אותו ביצירות חדשות  משלהם.

במשך שנים רבות מעבירים פרץ אליהו ובנו מארק סדנאות למוסיקה מהמזרח. בעבר בהרי ובמדבר יהודה ובסיני ובשנים האחרונות בשחרות שבערבה הדרומית. מתלמידיהם המסורים בסדנאות שחרות הוקמה תזמורת תלמידי פרץ אליהו שתביא מבחר מן היצירות אשר נלמדו במהלך השנים בסדנאות. בין היצירות, שירים מסורתיים מן הקווקז וכן יצירות של פרץ ושל מארק אליהו.

 

מייקי אבוטבול – גיטרה בס
אופיר יעקב – הכל
אורי אשד – טאר אזרי
בועז רגב – טאר פרסי
רוני גנאור – ילי טנבור
איתי אליאסי – כלי הקשה
אסף – כלי הקשה
יוני בן דור – כלי הקשה
יוסי קדישר – כלי הקשה
מירון גלברד – כלי הקשה, ניי
נעמי מגני – לירה כרתית
דותן וולף – ניי
ליליאן בצלאל – ניי
הוד גריך – סנטור
אמיתי רוגר – עוד
עידו וולפסון – עוד
רעי כורכוס – עוד
מאיו שבירו – צ'לו
שאג גריך – קאנון
ענת שינא – קלרינט
אמיר חאזי – קמנצ'ה
רועי סמילה – קמנצ'ה
רז ארזוני – קמנצ'ה

מצטרפות לשירים –
יליז בסטט
מריה גדנאור
הדר שרגאי
מיכל שמואל
דנה יצחקי